Adventný koncert

 
Sólista štátnej opery Praha – Ivo Hrachovec
v Martine

V piatok 9. decembra o 19. hodine sa uskutoční adventný koncert, na ktorom vystúpi sólista Štátnej opery Praha – Ivo Hrachovec. Tento operný spevák sa svojím umeleckým prejavom radí do oblasti lyrického basu. Je obdarený mimoriadnou schopnosťou stvárňovať postavy na javisku a tiež vyhľadávaným interpretom oratórnych a koncertných diel. Vo svojom repertoári má široký záber – od koloratúrnych partov starej hudby, cez romantické operné diela, až po ľudové piesne.

Ivo Hrachovec s úspechom vystupoval na koncertných pódiách v Španielsku, Taliansku, na Malte, Cypre, v Egypte, Rusku, Japonsku, Kanade a tiež v Nemecku, Poľsku a Chorvátsku. Je laureátom medzinárodných súťaží konaných v Čechách, Taliansku a na Slovensku. Martinskej verejnosti ponúkne zo svojej tvorby operné a oratoriálne árie a piesne z diel takých velikánov vážnej hudby, ako sú Händl, Haydn, Mozart a Čajkovskij. Okrem nich zaznejú aj americké tradicionály.

Iva Hrachovca bude na klavíri sprevádzať Irena Szurmanová, ktorá v súčasnosti pôsobí na Janáčkovom konzervatóriu v Ostrave, kde sa venuje najmä hudobnej teórii. Okrem pedagogickej činnosti spolupracuje so spevákmi, komponuje a venuje sa klavírnej improvizácii. V jej podaní si budeme môcť vypočuť klavírne improvizácie na diela klasickej hudby.

Ivo Hrachovec a Irena Szurmanová nevystupujú v Martine po prvýkrát. Martinskej verejnosti sa predstavili v čase adventu minulý rok a pre divákov pripravili príjemný umelecký zážitok. Tí, ktorí sa na koncerte zúčastnili, majú určite v živej pamäti lyrický bas Iva Hrachovca a skvelé klavírne improvizácie v podaní Ireny Szurmanovej. Tento rok pricestujú Ivo Hrachovec a Irena Szurmanová s novým repertoárom a možno s určitosťou očakávať, že publikum bude do svojich domovov opäť odchádzať so spomienkou na nevšedný umelecký zážitok.

Koncert sa bude konať v priestoroch zborového domu Cirkvi adventistov siedmeho dňa, ktorý sa nachádza na ul. V. P. Tótha 2 vedľa budovy Tatra Banky. Vstupné na koncert je dobrovoľné.

Pozvánku si môžete stiahnuť tu.

Hľadať
Dnes je
Január 2020
P U S Š P S N
« Aug    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Tipy pre web stránky