• je spôsob ako prekročiť “gaučovú kultúru”…
  • je možnosť diskutovať o videnom, čítanom a počutom…
  • je pátraním po filmoch, knihách alebo hudbe,
    ktoré sa oplatí vidieť, čítať alebo počuť…

Viete o takých?
Napíšte nám na: klubmys@gmail.com

Jedinečná planéta
Mimoriadne premietanie filmového klubu! Inšpirovaní prednáškami “Kde sme stratili krídla?” sme sa rozhodli pre jeden zo zaujímavých obrazových materiálov s tematikou evolúcie vs. stvorenia. Dokument uvádzajúci fakty, fakty a fakty, ktoré podporujú myšlienku inteligentného plánu vo fungovaní vesmíru.

Príbeh života
Vo fascinujúcom prírodopisnom dokumente sa vydáte na cestu za objavovaním príbehu samotného života. Tento program preveruje dlhodobo prijímané názory, o ktoré sa viac ako 150 rokov opieralo celé chápanie prírodného výberu. Príbeh života, filmovaný viac ako päť rokov v desiatich rôznych krajinách, skúma všetky tieto a mnohé ďalšie otázky v jednej z najinformatívnejších a vizuálne najúchvatnejších prírodopisných produkcií.

The Climb (Na vrchol)
Derrick a Michael sú horolezci, ktorých cesty sa spoja
pri uskutočnení ich životného sna – výstupu na andský vrchol Chicanagua. Kým Derrick je nezávislý a sebavedomý sólo hráč, Michael má v živote aj dôležitejšie hodnoty ako je lezenie.
Spoločná cesta hlboko zasiahne životy oboch mužov.

Fireproof (Skúška ohňom)
Požiarný náčelník Caleb a jeho žena Catherine čelia rozpadu manželstva. Čelia každodenným hádkam ohľadom práce, financií, domácich prác a vedľajších záujmov. Počas toho ako sa manželský pár pripravuje začať rozvodové konanie, Calebov otec vyzve svojho syna, aby podstúpil 40 dňový experiment: “Výzvu lásky”. Caleb nemá problém zachraňovať ľudské životy z pazúrov ohňa. Podarí sa mu ale zachrániť svoj vzťah s manželkou?